Viktor se vždy snažil zavděčit svému otci, i když nad ním držel pevnou ruku, výchova byla víc než tvrdá a na denním pořádku bylo i agresivní a manipulativní chování. Otec byl ale autorita, s lepším vzděláním, vysokým postavením a nezpochybnitelnými názory. To se ale začne postupně měnit. Viktor si více uvědomuje váhu svých vlastní názorů, začne vůči otci rebelovat, až se nakonec jejich cesty rozejdou úplně. Nově vzniklé místo po otci se tak Viktor snaží zaplnit něčím novým – fanatickým zájmem o výtvarné umění, malováním, studiem a později i založením vlastní rodiny. Netuší ale, že otcova výchova v něm zasela semínko nejistoty, které jen čeká, až bude moci vyrůst.
Viktor si žije spokojeným rodinným životem, ale má otázky. Spoustu otázek, na které se mu nedaří najít uspokojivé odpovědi. Obrátí tedy svou pozornost k okultním vědám a meditacím, od kterých je už jen krůček ke vstupu do sekty, která má všechno změnit.
Manželka Libuše chování svého manžela zpočátku toleruje a doufá, že se jedná jen o nějaký dočasný experiment, o fázi, která přejde. Chce věřit, že Viktor časem pochopí, že ona a jejich syn jsou pro něho v životě to nejdůležitější. To se ale nestalo. Z manželky se naopak stává hlavní nepřítel, který Viktorovi stojí v cestě za jeho duchovním životem slibovaným sektou.
Viktorův svět se smrskl a hlavní roli v něm už dávno nehraje on sám, ani jeho rodina, ale sekta. Opouští své zaměstnání a po vzoru starších žáků sekty Sri Chinmoye zakládá tzv. duchovní podnik Madadal, ve kterém je jednatelem i ředitelem v jedné osobě. Mimo své podnikání se aktivně věnuje organizaci setkání slavných osobností se svým Guru, jako byl například první slovenský prezident Michal Kováč, který Sri Chinmoya ocenil i prezidentskou medailí. Zkrátka svět mimo sektu přestal pro Viktora existovat.
Mezí tím je Libuše v koncích. Neví, co má dělat, aby svého muže získala zpět. Rozhodne se tedy požádat o pomoc Viktorova otce, v té době uznávaného literárního vědce. Ten se nejprve snaží svého syna získat zpět. Ukázat mu, že členství v sektě na něj má negativní dopad a škodí nejen jemu, ale i jeho rodině. Veškerá snaha je ale marná. Pokusí se tedy Viktorovi pomoci jinak. Ze své pozice literárního vědce opakovaně nominuje Sri Chinmoye na Nobelovu cenu za literaturu a posílí tak Viktorovo postavení v sektě. Ten je nakonec jmenován oficiálním lídrem pro Slovensko a guru mu dává duchovní jméno Japaka.
Šestnáct let Viktor aktivně pracoval ve společenství, než se jeho život otřásl v základech. Sri Chinmoy v roce 2007 umírá a půl roku po něm umírá i jeho otec. Viktor tak ztratil najednou dvě životní jistoty a upadl do depresí. Po smrti guru začínají navíc na povrch vyplouvat jeho utajované skandály, jako sexuální zneužívání žaček, cílevědomá manipulace a zvrácené chování k oddaným členům sekty. To vše mění Viktorův pohled na Sri Chinmoye, sám si uvědomí, že se stal obětí manipulace a rozhodne se ze společenství odejít.
Stále více si uvědomuje, že mu chybí blízký člověk, s nímž by mohl sdílet svůj osud a cítí, že po mnohaletém celibátu opět potřebuje i životní partnerku. Cesta ven, je ale mnohonásobně náročnější než samotný vstup do sekty. Viktor se musí postavit svému strachu, nejistotě a pochybnostem. Dokáže se vůbec po dvaceti třech letech vrátit k běžnému životu mimo společenství? Dokáže si opět najít práci, být dobrým otcem a žít plnohodnotný život?
Inspiraci pro napsání románu Se slonem na zádech autor čerpal ze svého vlastního životního příběhu. Rozhodl se čtenářům předat svou vlastní zkušenost bez příkras, aby zdůraznil, jak snadné je stát se obětí manipulace, poukázal na to, kde všude na nás manipulace číhá a jak je nakonec těžké, se z ní vymanit. Autor nechce vést boj proti sektám, ani si nedělá ambice poučovat lidi, jak mají naložit se svým životem. Chce pouze podat pravdivé svědectví o životě v sektě a pomoci ostatním včas rozpoznat manipulátory s jejich destruktivními technikami.
Stáhněte si ukázku a začtěte se do příběhu.